Partnerské stránky:

hyperdesmo.sk

štrko-piesky

liate podlahy

STRIEKANÚ IZOLAČNÚ PENU APLIKUJEME PO CELOM ÚZEMÍ SLOVENSKA

Ploché strechy-izolácia striekanou pur penou
Ako spotrebovať čo najmenej energie na výrobu tepla.

Striekaná tepelná izolácia z polyuretánovej peny je vhodná na izoláciu nových, ako aj už jestvujúcich strešných konštrukcií. Vďaka eliminovaniu tepelných strát prenikaním vzduchu cez stavebnú konštrukciu dochádza k zníženiu spotreby energie na vykurovanie.

Striekaná polyuretánová pena
je určená pre tepelné a vodeodolné izolácie
striech bez spojov a špár -
vytvára jeden celok a má nízku hmotnosť.

Aplikácia je rýchla a bezproblémová.
Môžeme ju použiť na rôzne podklady : betón, plech, drevo...


Jej hlavnou prednosťou je, že po nástreku
vďaka jej expanzii dochádza k vyplneniu všetkých medzier,prasklín a trhlín nachádzajúcich sa v konštrukcii.
Je vhodná preto na izolovanie komplikovaných detailov a ťažko prístupných miest, ktoré pri nevhodne zvolenej izolácii alebo pri zlom prevedení môžu predstavovať miesta vzniku tepelných mostov.

Striekaná Pur Pena je difúzna- konštrukcia dýcha a nedochádza k hromadeniu vlhkosti, čo máva za následok tvorby plesní , hnilobu nosnej drevenej konštrukcie alebo koróziu kovových častí konštrukcie.

Striekaná Pur Pena sa nanáša striekaním pomocou špecialneho strojného zariadenia /reaktora/.

Následne po vytvorení peny sa vytvára kompaktná nenasiakavá hydroizolačná vrstva . Tu môžeme vytvoriť zo striekanej hydroizolácie - materiálom Polyurea.

Na tvrdú pur penu sa nanáša aj UV -filter na ochranu striekanej pur peny pred slnečným žiarením.

Polyurea je vysoko elastický materiál s rozťažnosťou až 400%.Aplikuje sa striekaním za horúca. Polyurea vytvorí celistvú hydroizolačnú membránu bez spojov. Používa sa tam, kde potrebujeme vykonať účinnú a dlhodobú ochranu proti vlhkosti a vode, chrániť rôzne druhy kovových, betónových, drevených a iných konštrukcií pred koróziou, vykonať povrchovú úpravu podkladu a chrániť ho tak pred degradáciou pôsobením nežiaducich vplyvov okolia, najmä tam, kde treba túto ochranu vykonať v krátkom čase. Dokonale nahrádza bežne používané druhy izolácií ako sú asfaltová pásy a PE fólie.

Najväčšími výhodami systému Polyurea sú nesporne vynikajúce aplikačné, fyzikálne a chemické vlastnosti ako vysoká pevnosť v tlaku a v ťahu, odolnosť voči pretrhnutiu a prierazu. Aplikácia je rýchla a poskytuje jednoduché riešenie detailov( prestupy, výklenky..). Pochôdzná je už po niekoľkých minútach.

K najdôležitejším prednostiam tohto systému patrí možnosť aplikovať Polyureu aj na starý povrch. Nie je nutné prácne odstraňovať a likvidovať predchádzajúce izolačné vrstvy. Hrúbka nástreku je štandardne 2 mm a tak systém striekanej izolácie strechu významným spôsobom nezaťažuje.